Riigi sõnum kodanikele paistab olevat järgmine: sooja ja mugava bussi asemel tehke külmal sügisel oma käigud jala, ettevõtjad võivad aga oma seitse asja üldse kokku pakkida, kirjutab Hansa Grupi juht ja omanik Neeme Tammis vastuses Äripäev arvamusliidrite küsitlusele.
- Neeme Tammis. Foto: Andres Haabu
Erinevalt Eesti Vabariigi aastapäeva varahommikul alanud sõjast ei tulnud see kriis ootamatult. Mured bussitranspordi avaliku sektori seotud lepingutega on olnud teada aastaid, kuid lahenduste otsimise asemel on need riigi volitatud esindajate arrogantsuse ja ükskõiksuse tõttu üha süvenenud. Poliitiliseks katuseks lauspopulism tasuta ühistranspordi näol.
Kõige selle tulemusel on oht sügisesse vastu minna sooja ja mugava bussi asemel jalutades, kirsiks tordil prognoositavad pankrotid. Terve mõistus ja lugupidamine oma klientide, reisijate, tellija ja ühiskonna suhtes ütleb, et see ei ole võimalik, kuid muid lahendusi paistab järjest vähem.
Äripäeva arvamustoimetus küsis Eesti juhtidelt, ettevõtjatelt ja teistelt arvamusliidritelt: millised on stsenaariumid, milleks lähematel kuudel valmistuda tuleb? Kas olete iseendale ja oma organisatsioonile teinud ka plaani B ja C? Millised on teie jaoks need indikaatorid, mille järgi praegusel muutlikul ajal üldse otsustada saab?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Milline äriplaan valmis pannakse?
Majandusasjatundjad näevad sügist pea eranditult mustades toonides ning mõni tormi kätte sattunud ettevõtja mõtleb järgmist äriplaani kokku kirjutades juba ka tegevuse peatamisele.
Nii eraisikud kui ka riik peavad kainelt oma võimalusi hindama, tarbetutest kulutustest loobuma ning targalt investeerima, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Olukord ühistranspordi korralduses – osaliselt nii-öelda tasuta transpordis – on vilets juba aastaid, kuid kallinenud kütuse tõttu kasvas see kriisiks. Hiljuti rahuldas riigikohus kolm ettevõtjate kaebust, kuid alarahastatud teenindajate seis üha halveneb, kirjutab vedajaid kohtus esindanud vandeadvokaat Jaana Nõgisto.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.