Sõda kavatseb Putin edasi pidada igal juhul, kuigi tegutseb praegu paralleelselt ka selle nimel, et saada hingetõmbeaega oma jõudude korrastamiseks, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
- Raivo Vare Foto: Liis Treimann
Ukrainas, nagu meilgi, on alanud sügis. See tähendab, et sealseks sõjatandriks oleval mustmullarikkal lauskmaal on tulemas vihmad ja külm. Need aga on alati sõduri suhtes ebasõbralikud ja sõjapidamist raskendavad asjaolud, mida tuleb arvesse võtta. Seepärast kiirustavad osapooled fikseerima seniseid saavutusi ja kindlustuma kokkupuuteliinil, et valmistuda üle elama talve, mis seal kandis võib vägagi külm olla, ning olemaks vormis uueks kampaaniaks järgmisel kevadel.
Putini kavaldamine mobilisatsiooniga
Samas ootavad paljud analüütikud, et tegelikult jätkab Ukraina ka neis tingimustes okupeeritud alade vabastamist. Venemaalt niisugusi edusamme ei oodata. Nad on praegu sõjatandril selgelt alla jäämas. Uued mobiliseeritud kupatatakse kiirkorras ja ette valmistamata kahurilihaks, kuid neid tuleb ka pidevalt juurde. Väidetavasti on neid vaatamata meeste massilisele põgenemisele juba ligi pool miljonit kokku saadud.
Kõiki
Raivo Vare Ukraina sõja teemalisi blogipostitusi saad lugeda
SIIT. Kui soovid järgmist postitust esimeste seas lugeda, lisa märksõna "Raivo Vare majandusblogi" enda "Minu Äripäeva" vaatesse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uue sanktsioonide paketi lõppversiooni sünd ei saa lihtne olema. Märksa valusamalt mõjuvad aga Moskvale hoopis teised asjad, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Ukraina vastu sõja vallandanud Kremli tabas Samarkandi tippkohtumisel valus kogemus, kui arvatavad liitlased oma suhtumist väljendasid, kirjutab vaatleja Raivo Vare Ukraina sõja majandusblogi postituses.
Nähes Euroopa püüdlusi seada Vene gaasile hinnalagi, otsustas Putin senisest veiderdamisest ja kunstlike ettekäänete toomisest loobuda. Õnneks on Euroopa gaasihoidlad piisavalt täidetud, nii et elanikke külma kätte ei jäeta, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.