Krüptobörsi kokkukukkumine ja hoiu-laenuühistute skeemitamised peaksid valvsaks muutma igaühe. Ettevõtete vaates muutub finantsjuhtide roll veelgi olulisemaks, kirjutab Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuverk teemaveebis Finantsuudised.
- Toomas Truuverk, Äripäeva peadirektori asetäitja Foto: Andres Haabu
Olen kaugel sellest, et kuulutada üldise majanduskriisi algust. Pigem kuulun nende hulka, kes arvab, et seekordne kriis avaldub sektori haaval, mitte ei löö kogu majandust ühtmoodi tugevalt nagu see juhtus 14 aastat tagasi. Ometi oleme juba näinud ja näeme kindlasti lähema poole aasta jooksul veel, kuidas osa ettevõtteid ja vara kaob.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Igale šokile on järgnenud aktiivne tehinguperiood, millele omakorda järgneb kindlustunde ja majandustingimuste paranemine – nii läheb seegi kord, kirjutab Deloitte’i finants- ja ärinõustamisteenuste manager René Küüsvek.
Eesti majanduskasv jääb plussi ka peamiste kaubanduspartnerite kerge majanduslanguse tingimustes ning need, kes otsivad praegu toimuvast paralleele eelmise suure majanduskriisiga, peavad rängalt pettuma – neid sisuliselt ei leidu, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.