Putini sõda Ukrainas tundub Moskva poolt vaadatuna jätkuvat. Samal ajal toimuvad Euroopa energiaturgudel olulised muutused, mille just see sõda on käivitanud, kirjutab vaatleja Raivo Vare Ukraina sõja majandusblogi postituses.
- Venemaa president Vladimir Putin kohtus aasta eelviimasel nädalal Minskis Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenkaga. Foto: Reuters/Scanpix
Kremli peremees ilmselgelt kavatseb sõda Ukrainaga veel pikalt jätkata, lootes oma majanduse vastupanuvõimele võrreldes nii ukrainlaste raskuste kasvust tulenevate hädade mõjuga kui ka eelkõige Vana-Euroopa poliitikute ja ühiskondade sõjaväsimusele. Ühtlasi on ta sõja kaudu sisuliselt murdmas Valgevene diktaatori Lukašenka seni osavalt väljamängitud vastupanu ja neelamas lõpuks alla liitriigi sildi all vähemalt Valgevenet.
Ka seda saab ju ka presenteerida suure võiduna lisaks mingite Ukraina territooriumite juurde kahmamisele. Hindab ju Venemaa oma suurriiklikus uimas traditsiooniliselt eduloona uute maade vallutamist, mida nende kultuurilis-ajaloolises traditsioonis eufemistlikult kutsutakse maade juurdekasvatamiseks.
Kui kevadel hinnati Venemaa majanduse kukkumise ulatuseks sõja tõttu kuni 10% aastases arvestuses, siis praeguse seisuga tundub see prognooside tase jääma 4–5% peale. Olles maailmamajandusega siiski seotud, valdavalt toormesektori ekspordi kaudu– ja viimase osas on alles aasta lõpul toimunud suuri muudatusi, kuid kuni viimase ajani oli hoopis suur hinnakasv ja toormeksport jätkus –, teenis Venemaa ikkagi märkimisväärseid summasid.
Raivo Vare majandusblogi
kõik sissekanded on leitavad
siin.
Seotud lood
Nagu ennustatud, on Ukrainas sõtta sekkumas „kindral talv“. Seni on see olnud sõdades Venemaa liitlane, aga seekord ei pruugi see nii enam olla. Lisaks hakkab just nüüd kulmineeruma eepiline võitlus energiakandjate turul, mida Ukraina sõda on tõsiselt mõjutanud, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Paraku pole lääs Putini pakutava "rahu" suhtes nõnda külm ja realistlik, kui meile meeldiks mõelda. Vähim, mida harilik eestimaalane saab teha, on hoida pea selge – sõda Ukrainas saab lõppeda Venemaa lüüasaamisega, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Venemaa pommitab kättemaksuks Ukraina tsiviiltaristut, teraviljasõda algas taas ning Putinil on USA vahevalimistega seoses omad lootused, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Putin on tuumanupu vajutamiseks võimeline
Sõda kavatseb Putin edasi pidada igal juhul, kuigi tegutseb praegu paralleelselt ka selle nimel, et saada hingetõmbeaega oma jõudude korrastamiseks, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.