Raimo Lulla: digitaalsed jäljed viivad maksujõulise kliendini
Ühiskondlik lepe jõukuse kasvatamiseks riigis kasvatab ettevõtetele edasipüüdliku lojaalse ja maksujõulise kliendibaasi, kirjutab Raimo Lulla arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Viimase poole sajandi jooksul on Eestis kaupade tarbimine ja teenuste pakkumine kardinaalselt muutunud. Nõukogude ajal tarbisid inimesed seda, mida parasjagu pakuti või ise tegid. Olid riiklikud prioriteedid, kuhu suunata kaupu ja laiendada teenuseid. Inimestel tihti raha oli, aga sellega polnud midagi peale hakata, kuna valitses puudus nii kaupadest kui teenustest. Sellest tulenes ka vähene motiveeritus head tööd teha.
Eestis tuleks sõlmida ühiskondlik kokkulepe rohepöördeks ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks, kirjutab Aivar Uutar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Õpetajate ettevalmistamisse ja õpiprogrammide koostamisse tuleks kaasata hariduspsühholoogid, kirjutab Krista Jutt arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Akupankade potentsiaali kasutamine lahendab ettevõtete jaoks kalli elektri probleemi, kirjutab Mihkel Langebraun arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Igaüks peab leidma oma rolli, et meil oleks energiasõltumatu, kodanikuühiskonnakeskne ja vaba turgu ning sõnavabadust austav Eesti, kirjutab Kaur Lass arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.