Hoiustatavate andmete maht kasvab pidevalt meeletu kiirusega. Eesti võiks andmekeskusi siia meelitades muutuda Euroopa andmete hoiupaigaks, kirjutab 2022. aasta õpilasleiutajate riikliku konkursi esimese preemia üks võitjatest Siim Viilukas arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Siim Viilukas. Foto: Erakogu
Kiiresti on kasvamas trend, et inimesed on pilves. Seda mitte metafooriliselt marihuaana mõju all olles, vaid oma andmeid pilveteenustes, näiteks Google Drive'is, iCloudis vm hoides. Eurostati uuringu järgi salvestab 72% eurooplastest oma e-maili vestlusi ja 42% on pilve üles laadinud oma isikliku fotogalerii. Inimesed on teadlikud, et pilves paiknevad nende isikuandmed, kuid väga harva mõeldakse, kus seda infot hoitakse.
Seotud lood
Tehisintellekti kasutegur on nii suur, et tagasiteed sellest enam pole. Ent mis roll jääb inimesele, kui AI kõike oskab? Mõttetöö asemel võib selleks kujuneda hoopis teatud laadi füüsiline ja käegakatsutav tulemus, peenmotoorika, loovusel ja tunnetel põhinevad võimed, kirjutab ettevõtja Otto Richard Pukk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõstame nn programmikomisjoniga inimeste usku valimislubadustesse, kirjutab Indrek Hioväin arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ühiskond vajab pidevalt turismi tähtsuse meeldetuletamist, saamaks aru, et sellega kaasneb kogukonna jaoks positiivseid mõjusid ka seal, kus otseselt turiste ja turismi ei näegi, kirjutab Ain Hinsberg arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Käibemaksu kaotamine ja selle asemel 5protsendilise müügimaksu kehtestamine aitaks valitsusel täita riigikassat ja pääseda negatiivsest eelarvest, kirjutab Peeter Raidla arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.