Eksperdid: töölepinguga juhatuse liige on nagu kohtuvaidluse küpsetamise retsept
Kui ettevõtte töötaja valitakse juhatusse, tuleb täpselt läbi mõelda, mis saab senisest töölepingust ning millise uue kirjaliku lepingu peaks temaga sõlmima, kirjutavad Albert Linntam ja Nele Otsalt advokaadibüroost Sorainen.
Advokaadibüroo Sorainen majanduskuritegude ennetamise ja uurimise valdkonna kaasjuht Albert Linntam ning Soraineni jurist Nele Otsalt.
Foto: Erakogu
Advokaadid puutuvad pahatihti kokku juhtumitega, kus juhatuse liikmed kuritarvitavad ettevõtte omanike usaldust ja teevad salaja küsitava väärtusega tehinguid. Seda illustreerib näiteks juhtum, kus ühe äriühingu juhatuse liige maksis ligi 10 aasta jooksul oma lähisugulase firmale olematute teenuste eest kokku miljoneid eurosid. Kui omanikud said pettusele jälile ja otsustasid juhatuse liikme vallandada, selgus tõsiasi, et pärast juhatusse valimist polnud lõpetatud tema varasemat töölepingut. Sõlmitud ei olnud ka kirjalikku juhatuse liikme lepingut.
11. märts. Kogenud riskiinvestor ja investeerimisfirma Spring Capitali pikaaegne juht Henri Treude sööb kohvikus suppi, kui saab kohtust teate: tal tuleb minna vangi. Mees sööb supi lõpuni, aga leiva jaoks enam isu ei jätku.
Harju maakohus lõpetas hoiu-laenuühistu ERIAL saneerimismenetluse ja vabastas saneerimisnõustaja rollist Ly Müürsoo, tehes ühistule ja nõustajale hulgaliselt etteheiteid.
Endine IT-minister Kert Kingo jäi süüdi kelmuses, samuti jäi süüdi Kingole kelmuses kaasa aidanud advokaat Martin Traat, sest riigikohus ei võtnud kummagi kaebust menetlusse.
Harju maakohus mõistis õigeks politsei endised tippjuhid Eerik Heldna, Elmar Vaheri ja Aivar Alavere, keda prokuratuur süüdistab rotatsiooniga seotud kelmuses.
“Inimesed omavad põhjalikku ülevaadet sellest, mitu sammu nad päeva jooksul on teinud ja kui palju kaloreid kulutanud – aga kui küsida pealtnäha lihtsaid küsimusi ettevõtte andmete, süsteemide ja logide kohta, siis ollakse omadega ummikus,” möönab kodumaise ettevõtte ByteLife juht Janek Gridin murelikult.