Arhitektide liidu juht: tööõnnetus ja tõrvatilk muidu lootustandvas võimuleppes
Ruumiameti koalitsioonilepingusse kirjutamise eest tuleb uut valitsust kiita, killustumisest tuleb lahti saada, kirjutab Eesti Arhitektide Liidu president Andro Mänd.
Elukeskkonna arengu vaatevinklist on oluline, et koalitsioonilepingus on kirjas omavalitsuste tulubaasi suurendamine. Praegu ei suuda enamik Eesti omavalitsusi paljude teiste teenuste kõrval tagada kvaliteetset linna või valla planeerimist, mistõttu toimub linnade ja kohati ka riigi planeerimine lapiteki meetodil, kus arendus käib krundi kaupa ning avaliku sektori rahastused on projektipõhised.
Koalitsioonileping taandab riigireformi kodaniku ja riigi vaheliseks digikommunikatsiooniks, kirjutab vandeadvokaat ja riigireformi eestkõnelejaid Jüri Raidla.
Kas tehingute kindlustunde õõnestamine kui Euroopa konkurentsivõime allakäigutrepp või vajalik turu kaitsehoob, küsib advokaadibüroo Magnusson advokaat Linda Merileid Tilk.
Turismiettevõtjate ja automüüjate kõrval leidub teisigi ärisid, millele värske koalitsioonilepe kaikaid kodaraisse loobib. Samal ajal kerkib esile mitu suunda, kus tegutsevatel ettevõtjatel on oodata tulusaid aastaid.
Viru Keemia Grupi juhi Ahti Asmanni sõnul viiks koalitsioonileppe elluviimine põlevkivituru kümne aasta tagusesse aega, mil hindu reguleeris konkurentsiamet.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.