Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
- "Arvestades biomassi natuuri ning põletamisprotsessi, on siiski vaid 50% meie taastuvenergiast süsinikuneutraalne," kirjutab Marcus Keller. Pilt on illustreeriv. Foto: Liis Treimann
Status quo efekt on vast kõige iseloomulikum viis praeguse Eesti ühiskonna suhtumise kirjeldamiseks. Ühiskond kardab lõhkuda rahuaega isegi siis, kui rahu tuleb isikliku vabaduse, loogika või mõistlikkuse arvel.
Me laseme valitsusel samaaegselt tõsta 2% võrra makse ja vähendada 2% võrra sissetulekuid, sest üksikult näivad need väikeste määradena, hoolimata tõigast, et tervikuna on tagajärjeks hinnatõus 4%. Lisades juurde inflatsiooni, saame tulemuseks kompoti, mis võib vähendada meie sissetulekut umbes 8% või rohkemgi.
Meie ühiskonna tavade kohaselt nõustume vaikselt kõigega ning laseme rahulikult kanda oma teenistuse riigi kuludesse. Vahest mõni julgem tõstab raadios häält, kuid sedagi vaid selleks, et valitsuse röövkäikudele kaasa elada.
Selle kõik saab siduda hirmuga lõhkuda üldist ühiskonnaseisu. Mõni ime, et meid juhib valitsus, mis ühest küljest lubab võrdsustada maksukoorma, ent teisest küljest muudab elu kulukamaks, kui see oli enne maksuküüru kaotamist. Mõni ime, et me pooldame juhte, kes manipuleerivad meid arvama, et isiklike sõiduvahendite või suhkrustatud jookide maksustamine on parimad lahendused tõsistele ühiskondlikele probleemidele nagu tervise taandareng ja õhusaasted.
Artikli pikemat versiooni saab lugeda
Eksponent.ee lehelt.
Seotud lood
Automaksu abil võiks Eestis toetada kasutatud elektriautode soetamist ning panna toetuse summa sõltuma aku suurusest, kirjutab Eleporti tegevjuht Raul Potisepp.
Meie konkurentsivõime nurgakivi on viltu vajumas
Kuigi Eesti riik on jõukam ja elu Eestis on parem kui kunagi varem, siis kahjuks tuleb ka nentida, et Tallinnast Euroopa poole sõidame ikka mööda ohtlikku külateed, kirjutab ehitusettevõtte Verston rajaja Veiko Veskimäe.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.