Idusektori edulugu tõi Eestisse ohtralt investeeringuid ja kasvatas inimeste jõukust. Nüüd on vaja ka tööstuses tarkvaraidude kombel innovatsiooni investeerida, kirjutab investor Madis Müür vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- "Viimase kümnendi kiiret kasvu vedas suuresti kulubaasi eelise peale püsti pandud tööstuse võidukäik. See lihtsam osa Euroopale järele jõudmisest on aga praeguseks läbi käidud ja uut arenguhüpet sama mudeliga oodata ei ole kaugeltki realistlik," kirjutab investor Madis Müür. Foto: Liis Treimann
Eesti majandus on olnud kuus kvartalit majanduslanguses, tööstus ja eksport on kriisis ning kiiret taastumist sellest ei paista. Euroopale, eelkõige Skandinaaviale säästutootmise aeg on pöördumatult selja taga, need valdkonnad pigem jäävadki nüüdse kulubaasiga ja uues intressikeskkonnas vajuma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti majanduslik areng põhines lihtsal maksusüsteemil, avatusel ja vähesel regulatsioonil. See, mis on meid siia toonud, viib meid ka edasi, kirjutab konsultant ja koolitaja Tõnu Toompark vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
On ahnitsemise aeg
Seni on kõik ettepanekud maksudest, mis peaksid suunama käitumist, olnud soovett joonud seenelise meeleheitlikud röögatused, mitte mõte, kuidas Eesti inimeste heaolu ja elukvaliteet pareneks, kirjutab suhtekorraldaja ja endine riigihalduse minister Janek Mäggi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Maksude asemel peaks riik eri sektoreid toetama, näiteks taristu väljaehitamises, elamute soojustamises, eksporditoetustes, kirjutab Tartu Ülikooli majandusprofessor Raul Eamets vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.