Mahukaid taastuvenergia projekte saab Eestis ellu viia väliskapitali toel, kirjutab KPMG energiasektori juht Sten Aan Äripäeva Infopanga energeetika aastaraportile antud kommentaaris.
- KPMG energiasektori juht Sten Aan. Foto: Erakogu
Eesti energiasektorisse on viimastel aastatel voolanud palju kohalikku erakapitali ja laene, mis on suunatud taastuvenergia, eelkõige päikeseenergia arendamisse.
Projektide mahud ja kapitalivajadus on aga kordades kasvanud ning töös olevate arenduste elluviimiseks tuleb Eesti kapitalil piir ette. Seega on arendusplaanide elluviimiseks vaja siia meelitada välisinvestoreid ja nutikalt kasutada laenuinstrumente.
Soodne keskkond = hüppeline kasv
Tänu taastuvenergia toetustele algas Eestis aastast 2018 siiani kestev päikeseenergia buum. Sellega läksid kaasa paljud uued tegijad – töösturid, kinnisvaraarendajad, suured maaomanikud jt. Tehnoloogia hinnalangus, kõrged elektrihinnad ja toetus, soodsad laenutingimused ning ühiskonna toetav suhtumine aitasid kaasa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Energiafirma Enefit Green tootis juulis 81,8 GWh elektrienergiat ehk 19% rohkem eelmise aasta sama perioodiga võrreldes.
Eesti börsielekter Soomest üle kolme korra kallim
Septembrikuu elektri keskmine börsihind kerkis selle aasta tippu ehk 113,46 euroni megavatt-tunni eest.
"See, mis praegu ühiskonnas toimub, on haletsusväärne jalgade lohistamine"
Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
Sunly, Utilitas, Enefit Green või Eleon on kõik tuntud nimed taastuvenergeetikas, Taani Eurowind Energyst ei ole siinmail suurt midagi kuulda olnud, ometi arendavad nad Eestis 12 päikese- ja tuuleparki koguvõimsusega 1,2 gigavatti.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.