Ukrainlaste rünnakud on kahjustanud oluliselt Vene naftatööstust, kuid Putin suudab kurnamisstrateegiaga jätkata, sest ehkki ärganud, ollakse Euroopas kaitsevaldkonnas endiselt loid ja kohati arglik, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi 34. sissekandes.
- Venemaa presidendiks “valitud” Vladimir Putin tähistas esmaspäeval Moskvas Punasel väljakul oma võitu ja Krimmi okupeerimise 10. aastapäeva. Foto: Reuters/Scanpix
Oma Ukraina sõja 34. blogikandes ei saa ma kuidagi mööda Venemaal äsja toimunud valimisfarsist. Püüaks seejuures ennustada, mis nüüd järgneb. Samuti on põhjust peatuda Vene naftatöötlemise võimekuse süstemaatilisel ründamisel ukrainlaste poolt ja mida see tähendab Vene majandusele.
Üliteravalt on päevakorral ukrainlastele osutatava sõjalise abi probleemid, Moldova ümber toimuv ja mida oodata sõjast suveperioodil.
„Mina tulin minule peale“
Venemaal realiseerus tsitaat klassikasse kuuluvast Eesti filmist „Hukkunud Alpinisti hotell“’: „Mina tuli minule peale“. Putin lasi end rekordnumbritega taas määrata riigi juhiks, minimeerides igasugused konkurentsielemendid.
Ma ei hakka detailselt peatuma paiguti täiesti anekdootlikel juhtumitel seoses protseduurireeglite mõeldavate ja mõeldamatute rikkumistega. Taustaks mitte isegi mingi konkreetne Kremli suunis, vaid kohalike võimurite soov iga hinna eest ületada neile sealt ette antud miinimumnäitajaid hääletuses osaluse ja Putini poolt antud häälte osakaalu suhtes.
Nagu vanas sümboolses Nõukogude lööklauses see kõlaski: „Elu läheb paremaks, elu läheb lõbusamaks...!“
Vastasel korral nende karjäär oleks ohus, mistõttu traditsioonilises venelikus palangus teha kõik, et ülemusele meeldida, ei pööratud kohtadel liiga palju tähelepanu isegi elementaarsete väliste reeglite järgimisele.
Seetõttu osutus tõeks kolleeg Karmo Tüüri ennustus, et number joonistatakse igal juhul suuremaks nn Vedernikovi kriteeriumist elik meie naaberregiooni Pihkva kuberneri hiljutistel „valimistel“ poolthäälte numbrist 86,3%. Ei saa ju presidendi number ometi väiksem olla… Tuligi protsendi võrra suurem!
Kõik
Raivo Vare Ukraina blogi sissekanded on leitavad
siin. Blogi jälgimiseks lisa artikli lõpust märksõna "Raivo Vare majandusblogi" enda Minu Äripäeva valikusse.
Seotud lood
30% Venemaa riigieelarvest sõja heaks
Majandusküsimused muutuvad Venemaa algatatud sõjas igale osapoolele järjest tõsisemateks, kirjutab Raivo Vare oma sõjablogi 33. sissekandes.
Meiegi eest kangelaslikult võitlevatel ukrainlastel on lisaks relvastusele ka raha selgelt liiga vähe. Lääneliitlased peaksid lõpuks ometi jätma munemise ja vajaliku abi osutamise kiirelt taastama. Vastasel korral satub ohtu ka seni rinnetel saavutatu, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõjablogi 32. sissekandes.
Oht korrata 1938. aastal Hitleriga tehtud vigu on kasvanud
Talve hakul tuleb ukrainlastel korraldada võimalikult parimal viisil strateegilist kaitset nii rindel kui tsiviiltaristule, samal ajal kui Putin üritab kasvatada oma poliitilist mõjujõudu ja täita sõjakassat, kirjutab vaatleja Raivo Vare Ukraina sõja majandusblogi 31. sissekandes.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.