Mida me teame Moldovast? Laias laastus mitte midagi, nendib etnoloogiadoktor Aimar Ventsel. Ja valgustab meid.
- “Ehkki Chişinău turg asub kesklinnas, siis tundub, et Moldovas euroliidu projekte käivitavad läänlased sinna ei satu,” kirjutab Aimar Ventsel. “Mina käisin seal ennekõike koduveini otsimas, aga kõik muu selle ümber oli kainestav. Ma oleksin nagu sattunud ajarattas tagasi 2000ndate aastate alguse Moskvasse Izmailovskoje turule.” Foto: AFP/Scanpix
Istun seda jutukest kirjutades Chişinău Moldova rahvusköögi restoranis La Placinte. La Placinte on restoranide kett, mille söögikohti võib kohata ka Rumeenias. Samas on placinte (plăcintă) Moldova rahvuspirukas. Reeglina on see ümmargune ja meenutab laua peal rõngasse kokku keritud peenikest voolikut. Täidiseks võib placintel olla mis iganes – kartul, kapsas, juust, liha, kartul või kõrvits.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleb teha kõik, et Gruusial oleks võimalik kuuluda vabade ja demokraatlike Euroopa riikide hulka, iga takistus on vesi imperialistliku Kremli veskile, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Keskmisel maailmakodanikul on raske mõista, et üks riik võib 21. sajandil alustada Euroopas sõda lihtsalt selleks, et territooriumil suuremaks saada, ohverdades seejuures omaenda inimeste heaolu, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.