Sundmaksustamise alternatiiv on vabatahtlik maksustamine. See tähendab, et riiklikke ettevõtmisi ei rahasta mitte karistuse ähvardusel, vaid annetustega, pakub välja Jaanus Raim SA Innovest.
Need kodanike annetused võiks olla nimelised – igale annetajale antakse riigilt vastu maksumedaleid täpses vastavuses tema sellel aastal annetatud summa suurusega. Näiteks ühe miljoni euro annetamise eest antakse sinine maksumedal, saja tuhande euro eest roheline maksumedal, kümne tuhande eest kollane jne. Paar korda aastas võiks keskvõimud suurematele ja kohalikud omavalitsused väiksematele medaliomanikele korraldada ka mõne vastuvõtu või maksurongkäigu – ülejäänu võiks jätta ajakirjanduse, sotsiaalsete suhete ja medalinõudlejate konkurentsi hooleks.
Seega ei saa annetajad oma raha eest materiaalseid hüvesid. Miks peaks siis keegi üldse tahtma oma raha annetada?
Vastuse leiad tänasest Äripäevast.
Artikkel ilmub EMT, Tallinna Kaubamaja, Danske Banki ja Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.