Investorid on hakanud kahtlema USA Föderaalreservi võimekuses juhtida rahanduspoliitikat, kritiseerib Societe Generale'i kuulus pessimistist strateeg Albert Edwards.
“Üha enam tõendeid viitab sellele, et kindlustunne
Föderaalreservi kontrolli üle ei ole enam nii kindel, vahendab CNBC.
Kindlustunne hakkas mõranema peale Fed’i viimast kohtumist,
kui
Janet Yelleni juhitud komittee otsustas mured deflatsiooni üle kõrvale heita ning septembris toimunud kohtumisel mitte tõsta intressimäärasid, kirjutab Edwards oma analüüsis.
Oma otsust põhjendades viitas Yellen muredele mujal maailmas valitseva ebastabiilsuse üle. Peale seda on Föderaalreservi kritiseeritud selle eest, et institutsioon omistab liiga palju tähtsust mujal valitsevale segadusele, selle asemele, et keskenduda
USA siseriiklikule majandusele. Muret on tekitanud ka
intressimäärade täpne ajastus ning see on hakanud turge rohkem alla tirima, kui kauaoodatud väike intressimäärade tõus seda teinud oleks.
Edwards viitab USA jätkuvale nullpunkti-inflatsiooni ootusele võlakirjaturul, mis on tema sõnul selgele märk, et võlakirjaturu maaklerid ei usu enam, et Föderaalreserv omab kontrolli majanduspoliitika üle.
USA viieaastase tagasimakse tähtajaga
võlakirjad on kukkunud allapoole oma jaanuari madalseisu ning on praegu vaid 20 baaspunkti kõrgemad kui eurotsooni võlakirjad – seda hoolimata faktist, et USA majandus on palju paremas seisus.
Edwards tõmbas paralleele USA praeguse olukorraga ja
Jaapaniga 1995. aastal, mil jeeni kiirestikasvav väärtus muutis ekspordi Jaapani ettevõtete jaoks äärmiselt keeruliseks.
Analüütik lisas, et “kogu see raha juurdetrükkimine lõppeb veel pisaratega.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!