Hiina viib järgmise viie aasta jooksul läbi hulga majandus- ja finantsreforme, mis aitavad jüaanist teha 2020. aastaks rahvusvahelise valuuta, ütles Hiina Keskpanga president Zhou Xiaochuan.
Reformide hulgas on ka keskpanga ja turgude vahelise kommunikatsiooni parandamine. Samuti hakatakse rohkem turgude ootustega arvestama, mis peaks rahapoliitikat efektiivsemaks muutma, ütles Zhou.
Ta lisas, et valitsus suurendab ka finantssüsteemi järelvalvet, et vältida “süsteemiriski”. See on osa viis aastat (2016-2020) kestvast suuremast majandusplaanist.
Praegu pole turud keskpanga ja valitsuse poliitikates kindlad. Globaalsed turud kardavad, et
Hiina ei mõista reformide vajalikkust ja nende rakendamist. See tuli hästi esile Hiina aktsiaturu languse ajal – siis sekkus valitsus, mis ei suutnud langust peatada.
Shanghai Composite indeks kukkus pärast seda üle 40 protsendi.
Peking on sekkunud ka valuutaturule. Keskpank devalveeris
jüaani augustis mitu korda, mis tekitas valuuta tulevikuväärtuse suhtes ebakindlust.
Zhou ütles, et Hiina paneb paika uued mehhanismid, mis aitavad finantssektorit liberaliseerida ja arendada. Samuti tahetakse “muuta finantssüsteemi positiivset mõju reaalsele majandusele efektiivsemaks.”
“Välja arendatakse finantsriskide kontrollimiseks mõeldud töövahendid. Samuti vähendatakse finantsüsteemi võimendust, et vähendada süsteemiriski,” ütles ta.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.