USA Föderaalne Kaubanduskomisjon (FTC) teatas reedel, et toidulisandite valmistaja ja turustaja Herbalife ei ole püramiidskeem.
- Herbalife'i logo Foto: Herbalife
FTC lükkas ümber süüdistused, nagu oleks Herbalife’i näol tegemist püramiidskeemiga, kuid hoiatas, et toidulisandeid tootev ettevõte peab tõestama oma ärimudeli seaduspärasust. Ka peab Herbalife maksma oma müügimeetodite pärast 200 miljonit dollarit trahvi.
Juurdlus Herbalife’i üle algas kaks aastat tagasi. 2012. aastal avalikustas riskifondijuht Bill Ackman, et on panustanud miljard dollarit Herbalife’i aktsia hinna langusele, kuna peab ettevõtet püramiidskeemiks. Ackman lasi kokku panna ka
mahuka veebilehe, kus tõi välja näiteid Herbalife’i ebaseadusliku tegevuse kohta. Näiteks väitis ta, et Herbalife on võtnud sihikule vaesed ja vähemused.
Vaatamata hiigeltrahvile tõusis reedel Herbalife’i aktsia pärast FTC otsust 10 protsenti ja üle 65 dollari taseme. Otsus andis tuntud investorile Carl Icahnile õiguse omandada Herbalife’ist maksimaalselt 34,99 protsenti. Varem tohtis ta omada kuni 25 protsenti. Praegu kuulub Icahnile ettevõttest 18 protsenti. Reedene aktsia hinna tõus täitis Icahni kukrut paarisaja miljoni võrra.
„Mul on suur usk Herbalife’i tegevjuhti Michael Johnsonisse ja kogu ettevõtte juhtkonda,“ ütles Icahn.
Suurim kaotaja FTC otsusest on Ackman. Päev enne otsust ütles ta CNBC-le, et on endiselt panustamas Herbalife’i aktsia hinna langusele.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.