BlackBerry, kes otsib lisavõimalusi oma sissetulekute suurendamiseks, andis teada, et on sõlminud koostöölepingu Fordiga, kellele hakatakse müüma oma tarkvarateenust.
- BlackBerry leping Fordiga mõjub ettevõttele positiivselt Foto: epa
Kokkuleppe alusel hakkab Ford kasutama oma autodel BlackBerry QNX tehnoloogiat. Tõsi, nimetatud süsteemi kasutatakse Fordides juba mõningal määral praegugi, ent lepingu tulemusega laieneb kasutusampluaa veelgi. QNX tehnoloogia hõlmab endas infotainmenti ehk nii meelelahutust kui ka informatsiooni.
Kumbki ettevõte pole täpsustanud, milles leping täpsemalt seisneb või missugustes neljarattalistes BlackBerry loodud süsteeme kasutama hakatakse.
BlackBerry juht John Chen ütles pressiteate vahendusel, et ettevõttel on suuri kogemusi turvalise tarkvara loomisel ning kindlasti teeb see BlackBerry süsteemid tuleviku nutiautode jaoks atraktiivseks.
Samuti andis ettevõte teada, et plaanib kokku panna meeskonna, kelle peamiseks ülesandeks on Fordiga tihedalt koostööd teha ning sobivad lahendused välja töötada.
BlackBerry senist käekäiku arvestades on tegu positiivsete arengutega. Mobiiliäris ettevõttel eriti hästi ei lähe ning vähemasti senini pole õnnestunud suurte konkurentide Apple’i ja Samsungiga sammu pidada. Seetõttu on viimastel aastatel BlackBerry fookus olnud suunatud riistvara asemel pigem tarkvaraarendusele.
Ford andis hiljaaegu teada, et lülitub samuti isesõitvate autode konkurentsirohkele turule ning on lubanud, et toodab aastaks 2021 rea isesõitvaid autosid just sõidujagamisteenust pakkuvate ettevõtete nagu Uber jaoks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
BlackBerry aktsia tõusis 16 protsenti, sest ettevõte võitis kohtuvaidluse käigus ligi miljard dollarit, vahendab MarketWatch.
Pärast mitu aastat kestnud koondamisi ja äritegevuse ümberkorraldamisi, on BlackBerry raskused seljatamas.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.