USA aktsiad tegid täna tagasihoidliku tõusu, mida juhtis telekomisektor; ühtlasi panustasid investorid sektoritesse, mis on viimasel ajal olnud vähepopulaarsed.
Telekommunikatsiooni sektor tegi enam kui 1% kasvu ning sellele järgnesid kinnisvara ja tehnoloogiasektorid. Alates valimistest on tehnoloogia ja kinnisvara sektorid olnud aga S&P 500 suurimad kukkujad.
Föderaalreservi juht
Janet Yellen märkis oma tänases kõnes, et USA tööturg on saavutanud oma 10 aasta tugevaima taseme. Tema sõnul viitavad märgid ka sellele, et palgakasv on kiirenemas.
Föderaalreserv tõstis eelmise nädala kolmapäeval teist korda viimase kümne aasta jooksul intressimäärasid ning üllatas turge prognoosiga tõsta intressimäärasid järgmisel aastal kolmel korral.
Välismaa uudiste poole pealt lõppeb Jaapanis homme kahepäevane kohtumine, kus
Jaapani keskpank arutab riigi rahanduspoliitikat. “Inimesed jälgivad tõenäoliselt pingsalt keskpankade poliitilisi otsuseid. Peagi saabuvad uudised Jaapani keskpanga otsuse kohta,” sõnas RBC Global Asset Managementi aktsiatehingute juht Ryan Larson. “Tõenäoliselt on olukord turgudel siiski vahetult enne pühasid rahulik,” lisas ta.
Turud jälgisid ka uudiseid, mille kohaselt suri
Venemaa suursaadik Türgis täna Ankara kunstigaleriis saadud kuulihaavadesse. Türgi liir kukkus uudisejärgselt sessiooni madalaimale tasemele USA dollari suhtes; ka Venemaa rubla tegi languse.
USA toornafta jaanuari futuurid kasvasid 22 senti ehk 0,42%, barreli hinnaks kujunes 52,12 dollarit.
Veebruari kullafutuurid kasvasid 5,30 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1142,70 dollarit.
Dow Jones kasvas 0,20% ning sulgus 19883,06 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,20% tõusuga 2262,53 punktil. Nasdaq tõusis 0,37% ning sulgus 5457,44 punktil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.