USA aktsiaturg langes esmaspäeval kolmandat päeva järjest, kui eelmise nädala oodatust kehvemad tulevikuprognoosid Facebookilt ja Twitterilt tõid investorite-poolse müügisurve.
S&P 500 indeks langes esmaspäeval 0,58% ning Nasdaqi tehnoloogiaindeks langes 1,39%.
Täna jätkus Twitteri ja Facebooki aktsia hinnalangus, kui esimene langes 8,1% 31,37 dollarini ning teine 2,2% 171,06 dollarini. Samuti langes Netflixi aktsia 5,7% 334,96 dollarini. Lisaks võib mainida Amazoni ja Microsofti aktsia 2,1% suuruse languse.
Edukalt läks arvutiprotsessorite tootja AMD käsi, kui aktsia tõusis 2,5% 19,42 dollarini. AMD aktsia sai eelmisel nädalal tuge headest kvartalitulemustest ning samuti suurkonkurent Inteli oodatust aeglasemast uue põlvkonna mikrokiibi turuletulekust.
Naftahinna ligi 2% suuruse tõusu tõttu oli üheks edukamaks sektoriks täna naftaväljade teenindussektori aktsiad, mis tõusid enamasti vahemikus kaks kuni neli protsenti. Nokia aktsia tõusis USA turul 1,76% 5,49 dollarini peale seda, kui sai USA telekommunikatsioonifirmalt T-Mobile, suure, 3,5 miljardi dollari väärtuses tellimuse 5G võrgu rajamiseks.
Apple’i aktsia langes täna 0,56% 189,91 dollarini ning investorid ootavad pingsalt börsi kõige suurema ettevõtte majandustulemusi, mis tulevad teisipäeval peale aktsiaturu sulgemist.
Seotud lood
Andmeleketest ja libauudistega seotud skandaalidest räsitud Facebook näitas teises kvartalis viisakat kasvu, kuid jäi alla Wall Streeti käibenumbrite ja kasutajate arvu ootustele ja nii pühiti kiiresti ettevõtte väärtusest 150 miljardit.
Kolmepäevase languse järel aktsiaturud täna tõusid. Positiivsust andis sõnum, et USA ja Hiina hakkavad taas kaubandusläbirääkimisi pidama. Järelturul teatas Apple oma kvartalitulemused, mille peale aktsia tõusis 2,6%.
Twitteri aktsia langes täna peale kasutajate arvu prognoosi kärpimist 20%, viies endaga kaasa kogu aktsiaturu, nii et S&P 500 indeks langes 0,66% ning Nasdaqi tehnoloogiaindeks 1,46%.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”