Facebook teatas täna, et nad on eemaldanud neli lehekülge, mis kuuluvad USA konspiratsiooniteoreetikule Alex Jonesile, vahendab Reuters.
- Infowars.com saatejuht Alex Jones kõnelemas Trumpi presidendikampaania toetusmeeleavaldusel Ohios 2016. aasta juulis. Foto: Reuters/Scanpix
Facebooki sõnul sulges ettevõte Alex Jonesi ja tema poolt juhitava Infowarsi leheküljed selle tõttu, et need „kiidavad heaks vägivalla, mis läheb vastuollu meie näitliku vägivallapoliitikaga“ ning samuti selle tõttu, et lehekülgedel kasutatakse „dehumaniseerivat keelt sugu vahetanud inimeste, moslemite ning immigrantide vastu, mis rikub meie vihakõne poliitikat.“
Alex Jones oli alates Infowarsi loomisest 1999. aastal endale kogunud suure publiku. Üks Jonesi poolt räägitud teooria on see, et 2001. aasta septembrikuu rünnakud New Yorgile ja Washingtonile olid lavastatud USA valitsuse poolt, vahendab Reuters.
Ka Apple on oma iTunes’ist eemaldanud enamuse Alex Jonesi saateid ning Infowarsi programmidest on järgi jäänud vaid „RealNews with David Knight“.
Samuti teatas esmaspäeval Spotify, et on oma platvormilt eemaldanud kõik Jonesi Infowars programmid.
Facebooki aktsia on täna 3,3% plussis, Apple’i aktsia hind on tõusnud 0,4% ning Spotify 2,6%.
Facebooki aktsiat aitab täna tõsta Wall Street Journalis ilmunud uudis, kus ta palub USA suurpankadel jagada klientide kohta andmeid, mis on üheks osaks, et proovida välja uut teenust. Facebooki pressiesindaja ei kasutata andmeid selleks, et Facebooki kasutajatele suunatud pakkumisi teha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Facebookile kuuluv vestlusrakendus WhatsApp andis kolmapäeval teada, et muudab turundus- ja klienditeenindussõnumite saatmise
teatud tingimustel tasuliseks.
Tänane "Äripäev eetris" keskendub käimasolevatele börsiettevõtete tulemuste avalikustamise hooajale.
Andmeleketest ja libauudistega seotud skandaalidest räsitud Facebook näitas teises kvartalis viisakat kasvu, kuid jäi alla Wall Streeti käibenumbrite ja kasutajate arvu ootustele ja nii pühiti kiiresti ettevõtte väärtusest 150 miljardit.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.