Tänase töötajate päeva puhul on USA aktsiaturud suletud ning ka Euroopas on kauplemine vaiksem. Euroopa aktsiaturud sarnasel tasemel reedeste sulgemishindadega, vaid Suurbritannia aktsiad on 1% võrra tõusnud.
- Aktsiaindeksi graafik. Foto: EPA
Euroopas tõusid kallinenud naftahinna toel naftafirmade aktsiad, kuid indekseid tasakaalustas autotootjate ning ehitusfirmade aktsiate langus, vahendab Bloombergi uudisteagentuur. Eurotsooni tootmisettevõtted nägid augustis viimase kahe aasta suurimat tellimuste kasvu aeglustumist, sest kaubandussõda on murendanud ettevõte kindlustunnet.
Suurbritannia aktsiaturul õnnestus täna erinevalt muust Euroopast tõusta, kuid seda peamiselt naela nõrgenemise mõjul. Teisipäeval kommenteerib Inglise keskpanga president Mark Carney augusti inflatsiooniraportit ning keskpanga rahanduspoliitika otsuseid.
Kolmapäeval annavad USA Senati komisjoni eest tunnistusi Facebooki, Twitteri ja Google’i tippjuhid seoses presidendivalimiste võimaliku mõjutamisega sotsiaalmeedias Venemaa poolt.
Reedel avaldatakse USA-s augusti tööjõutururaport, mida investorid hoolega jälgivad, kuna see on oluline sisend Föderaalreservi intressipoliitika määramiseks.
Seotud lood
Teisipäeval säilis maailma aktsiaturgudel tagasihoidlik optimism, kuna loodetakse, et USA ja Mehhiko kaubanduskokkuleppe järel suudab Washingtoniga üksmeele saavutada ka Kanada ja seejärel ehk teisedki partnerid.
USA aktsiaturud kõikusid päeva jooksul tublisti, aga lõpetasid õhtu sisuliselt samal tasemel, vahendab MarketWatch.
Kolmapäeval valdas aktsiaturge jätkuvalt lootus kaubandussuhete soojenemisele, mis hoidis indekseid juba neljandat päeva järjest tõusurajal.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.