Teisipäeval säilis maailma aktsiaturgudel tagasihoidlik optimism, kuna loodetakse, et USA ja Mehhiko kaubanduskokkuleppe järel suudab Washingtoniga üksmeele saavutada ka Kanada ja seejärel ehk teisedki partnerid.

- New Yorgi börs
- Foto: Scanpix / Reuters
Dow Jonesi tööstuskeskmine liikus 0,06% kõrgemale, 26 064 punktile. Nasdaq Composite kerkis enim, saavutades 0,15% tõusuga 8030 punkti taseme. S&P 500 nihkus 0,03% kõrgemale, 2897 punktini. Sarnane oli pilt ka globaalses vaates: 47 riigi börsiliikumisi hõlmav MSCI ACWI indeks kerkis 0,08%. Tõsi, Euroopa suurfirmade aktsiate käekäiku jälgiv Stoxx 600 vajus sedapuhku siiski 0,03% madalamale.
Lisaks tollipingete vaibumisele vaimustas väärtpaberiturge teisipäeval ka äsja avaldatud tarbijate usalduse näitaja, mis hüppas juuli 127,9 punktilt 133,4 punktile - tegemist on viimase 18 aasta kõrgeima tasemega. Eelmise rekordi püstitas usalduse indeks veebruaris, kui näitaja pürgis 130 punktile. Teisalt polnud sugugi kõik andmed nõnda positiivsed:
USA toodete eksport kahanes juulis 1,7%.
Börside pahameelt pidi seekord tajuma elektroonikapood Best Buy (-5,01%), mis esitles küll priskeid teise kvartali tulemusi, kuid viis oma käesoleva kolme kuu kasumisihi oodatust madalamale ning ei suutnud näidata analüütikutele piisavalt suurt kasvu e-kaubanduse vallas.
Langes ka elektriautode valmistaja Tesla (-2,32%), mida painavad Model 3 tootmismahtudega seotud probleemid ning ettevõtte juhi Elon Muski Twitteri postitusest alguse saanud börsilt väljumise saaga tagajärjed.