USA aktsiaturg jõudis reedese kauplemispäeva lõpuks plusspoolele, kui USA rahandusminister Steven Mnuchin ütles, et kaubanduskõnelused USA ja Hiina vahel olid “konstruktiivsed”, vahendab Reuters. Kuid indeksid tegid siiski suurima nädalase kaotuse alates eelmise aasta detsembrist.
- Uberi delegatsioon eesotsas tegevjuht Dara Khosrowshahiga helistamas kella New Yorgi börsil. Foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE
Päeva alguses langes S&P 500 indeks koguni 1,6%, kui USA president Donald Trump ütles Twitter vahendusel, et tal ei ole kiiret kaubandusleppe allkirjastamisega, sest täna jõustunud kõrgemad tollitariifid osale Hiina kaubale toovad otsest tulu USA riigieelarvesse.
“Turg arvestab hindadesse sisse kasvanud kaubanduspinged, kuid arvestatakse ka sellega, et läbirääkimised ikka veel jätkuvad,” ütles Ameriprise’i globaalse turu strateeg Anthony Saglimbene Reutersile. “Turu osas on baasstsenaarium ikka veel selline, et me saame kaubandusleppe, mis on ka põhjuseks, et me ei näinud täna järsemat aktsiate müüki.”
S&P 500 indeks kerkis täna 0,37% 2881,40 punktini, Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,44% ning Nasdaqi indeks 0,08%. Nädalaga langes S&P 500 indeks 2,2%.
Tänase päeva kõige suuremaks ootuseks oli sõidujagamisfirma Uberi börsidebüüt, mille IPO hinnaks kujunes 45 dollarit. Kuigi IPO hind oli Uberi soovitud hinnavahemiku alumises servas, siis esimese kauplemispäeva lõpuks langes aktsia 7,6% 41,57 dollarini. Kauplemispäeva hinnavahemik oli 41,06 dollarist kuni 44,85 dollarini. Ka Uberi konkurendi Lyfti aktsia langes üle 7% 51,09 dollarini.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA aktsiaturud taastusid päeva madalpunktist, aga lõpetasid õhtul siiski miinuses. Põhjuseks kaubanduspingete teravnemine ja USA presidendi Donald Trumpi avaldused, vahendab MarketWatch.
Ülemaailmse sõidujagamisfirma Uberi aktsia alustas New Yorgi börsil kauplemist üle kahe tunni peale kauplemispäeva algust ning esialgu IPO hinnaga võrreldes 4% miinuses olnud aktsia langes kümne minuti jooksul üle 8% miinusesse 40 dollari juurde.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.