Investorid soovitavad kehvast pensionilepingust enne märtsi lõppu väljuda
Pensioniikka jõudnutele on kindlustusseltside pakutavate pensionilepingute kõrvale reformiga lisandunud atraktiivseid alternatiive ning tuntumad investorid soovitavad enne märtsi lõppu sealt lahkuda. Kindlustusseltsid sellega nõus ei ole.
Pensionil olevatel inimestel on võimalik loobuda pensionilepingust märtsi lõpuni. Foto: Äripäev/Scanpix
"Tegemist on reeglina ühe väga halva tootega. Samas sõltub väljumise mõistlikkus konkreetselt igast olukorrast," ütles investor Taavi Pertman oma Facebooki seinal. Ka investor Kristi Saare nimetas kindlustuslepingut suhteliselt mõttetuks asjaks, mille asemele soovitab kindlasti kasutada uut fondipensioni võimalust.
Uus aasta toob kaasa ka ridamisi seadusemuudatusi, mis mõjutavad nii inimeste kui ettevõtete elu. Lisaks teise samba pensionireformile jõustub esimese samba pensioni arvutusvalem: kogunema hakkab neljas ehk nn ühendosak.
Pensionikoguja silmale on 73protsendilist tootlus kõigest üheksa kuu eest tehtud investeeringult meeldiv vaadata, aga kui tegemist on ühe Eesti pensionifondiga, tundub see teiste fondidega võrreldes lihtsalt ebareaalselt suur.
Teise pensionisamba reformi järel tekib kaks kulukat ja keerulist süsteemi, mida hoitakse paralleelselt üleval. Milleks? Loome nende asemel ühe personaalse pensionikonto, pakub ökonomist Tarmo Tanilas arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.