Väikelinnas saab üüriinvestor kaks korda paremat tootlust kui Tallinnas
Kadi Pint tegutseb Jõgeva linnas kinnisvarainvestorina ja näeb esimese kolme korteri pealt, et üüritootlust teenib ta Jõgeval kaks korda rohkem kui konkurentsitihedas Tallinnas.
Kinnisvarasse investeeriv Kadi Pint sai aru, et tema perel pole nii suurt maja vaja ja osa saaks eraldi korteritena välja üürida. Foto: Jassu Hertsmann
Kui Tallinnas peetakse pikaajalise üüri puhul tavapäraseks aastaseks üüritootluseks 5–6%, siis Jõgeval on see tema sõnul pigem 10–12% aastas. Nimelt on kinnisvarahinnad soodsad ja üürinõudlus suur, sest inimestel on raske laenu saada.
Arendajad ja kinnisvaraekspert leiavad, et kiire hinnatõus Tallinnas ei anna hoogu korterelamute kerkimisele väikestes linnades – pigem hakkab see peatuma. Samas ei ole kõik seda meelt ja julgevad uusi arendusi püstitada.
Vastan igal aastal kümneid kordi ühele ja samale küsimusele: kas osta üürikorter enda nimele või ettevõttele? Kuna sellele küsimusele puudub ühene lihtne vastus, siis järgnevalt tuleb juttu valikutest, millest saab lähtuda.
Nõos ja Elvas aktiivselt kinnisvarainvesteeringute ja -arendamisega tegelev Janar Saviir soovitab ka teistel lihtsalt pihta hakata, sest sellest on ta kõige enam õppinud. Kui endal piisavalt raha pole, siis soovitab ta kokku panna sõpruskonnast kinnisvarast huvitatud investorite pundi, luua ühine OÜ ja selle kaudu teha esimesed sammud.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”