Kitt: me ei saa rääkida energiahinnast, kui kütust üldse pole
Energiakontserni Utilitas kuuluvate kaugkütteettevõtete AS Utilitas Tallinn ja AS Utilitas Eesti juhatuse liige Robert Kitt tõdeb, et energiahindade tulevik on prognoosimatu. Sellest hoopis olulisem küsimus on tarneprobleemide lahendamine.
AS Utilitas Tallinn ja AS Utilitas Eesti juhatuse liige Robert Kitt näeb suurimat probleemi kütuse kättesaadavuses, mitte hinnas. Samal ajal otsitakse alternatiivseid kütteallikaid. Foto: Liis Treimann
Sügisesi energiahindu on Kiti sõnul raske ennustada. Kitt toob võrdluseks, et kui ta oleks aasta varem rääkinud, et eelmise aasta sügiseks tõuseb maagaasi hind kuuekordseks, siis oleks teda välja naerdud. "Maagaasi puhul aga nii täpselt läks," nendib ta.
Alates veebruarist tõstab enamikule Tallinnale kaugkütet pakkuv Utilitas hindu, seda juba teist korda viimase talve jooksul ning hind tõuseb sügisega võrreldes pea kahekordseks.
Sügisese taastuvenergia vähempakkumisel tulid kõige tarbijasõbralikema pakkumistega lagedale Margus Potisepa ja Austria päikesearendaja Eneryga seotud ettevõtmised.
Riigi väljakuulutatud vesiniku pilootprojekti võitsid energiaettevõte Utilitas ja selle endise omaniku Kristjan Rahu UG Investments, 5 miljoni euroga pannakse 2024. aastaks püsti Tallinna elektrijaamas vesinikutootmine ning tarnimine taksodele.
Uue gaasitarbimise suunamise plaaniga tulevad ka uued toetused biometaani tootjatele põllumajanduses, LNG maaletoomise võimekust on seniste projektide tõttu juba piisavalt ja lisaraha fossiilkütustele seetõttu ei tule.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.