Maailmaturu nafta hinnad langesid allapoole taset, mis tekkis pärast Venemaa veebruarikuist sõjalist rünnakut Ukraina vastu. Naftakauplejad on mures käesoleva aasta lõpus toimuva majandussurutise pärast, mis võib nafta nõudluse alla tuua, kirjutab Reuters.
- Nafta hind on tulnud allapoole Venemaa Ukraina invasiooni alguskuupäeva taset. Foto: David McNew/Reuters/Scanpix
Euroopa Brenti naftasegu futuurid lõpetasid neljapäevase kauplemispäeva 2,75% miinuses, sulgudes 94,12 dollari peal barrelist, mis on madalaim hind alates 18. veebruari. USA Lääne-Teksase naftasegu ehk WTI toornafta hind langes 2,12%, 88,54 dollarini barrelist, mis on madalaim hind alates käesoleva aasta 2. veebruarist. Kevadel tõusis nafta hind üle 120 dollari barrelist, mis oli põhjustatud nii covidi-piirangute lõppemise järel tekkinud nafta järsust nõudluse kasvust, kui ka Venemaale suunatud piirangutest pärast Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse, mis takistas Venemaa nafta jõudmist maailmaturule.
Seotud lood
Nõudluse vähenemise tõttu USA bensiinivarud eelmisel nädalal suurenesid, teatas USA Energeetikainformatsiooni Amet nafta laovarude nädalaraportis, vahendab Reuters. Samal ajal toornaftavarud vähenesid.
OPEC+ riigid otsustasid tänasel koosolekul tõsta naftatootmismahtude sihti 100 000 barreli võrra päevas, mille kohta analüütikud ütlesid, et seda võib võtta solvanguna USA president Joe Bidenile pärast tema visiiti Saudi Araabiasse, mille üheks eesmärgiks oli ärgitada OPECi riike naftatootmismahte tõsta, kirjutab Reuters.
Nafta hinna metsiku tõusuga on investorite lemmikuteks hakanud taas tõusma fossiilkütuste tootjad, kelle koroonaaegne madalseis on asendunud uute rikkustega. Üheks suurimaks investorite lemmiklapseks on saanud Occidental Petroleum, mida papa Buffett endale ja seeläbi ka minule korralikult on soetanud.
Circle K ja Alexela juhid on veendunud, et bensiini hinna tõusust pääsu pole, sellele on põhjuseid rohkem kui terve käe näppude jagu, kirjutab Delovõje Vedomosti.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.