Tallinna börsi alternatiivturul First North kaubeldava Robus Group esimese poolaasta käive oli 87 000 eurot, kahjumit teeniti aga teises kvartalis 202 000 eurot. Ettevõtte aktsia on ühe aastaga langenud 48,85%.
Robus Athleticsi asutaja ja tegevjuht Mikk-Alvar Olle. Foto: Andras Kralla
Robuse selle esimese poolaasta käive oli eelmise aasta omast 3 korda suurem. Eelmise aasta arendus- ja kasvuplaanide finantseerimiseks emiteeris Robus tänavu aprillis 135 000 uut aktsiat, mis võeti avalikult kauplemisele Nasdaq Baltic alternatiivturul First North. Täiendava kapitali kaasamine tõi ettevõttele 55 000 eurot. Esimesel poolaastal realiseerus ettevõtte eesmärk tõsta ekspordimaht koduturu müügimahtudest suuremaks, müües 70% Euroopa turule ja 30% Eesti turule.
Nasdaq Tallinna börsi alternatiivturule First North suunduv Eesti sporditehnoloogia idufirma Robus Group alustab 5. aprillil aktsiate esmase avaliku pakkumisega.
Robuse aktsia langemine 0,3 euro juurde avaoksjonil tekkis tänu börsi suurele hinnakoridorile. LHV maaklertegevuse juhi sõnul ei ole välistatud, et suured hinnaliikumised toimuvad ka tulevikus, kui avaoksjoni piire ei muudeta. Börs tuletab meelde õigete orderite kasutamise.
Kuigi Investor Toomase arukad investeeringud näitavad, et ajumusklit on kõvasti treenitud, siis tänases ühiskonnas kasvab probleemina pigem inimeste vähene füüsiline aktiivsus ja tervis. Robus lähebki seda, prognooside kohaselt järgmise 15 aastaga 60 miljardiliseks kasvavat digitaalse fitnessi turgu võitma, kirjutab Robus Athleticsi kaasasutaja ja tegevjuht Mikk-Alvar Olle.
Teiste iduinvestorite edulugudest näib, nagu oleks kõrge tootluse teenimine idusektoris lihtne, kuid tegelikult tuleb arvestada sellega, et 100% oma rahast ilma jäämine on samuti vägagi tõenäoline, rääkis ettevõtja ja iduinvestor Kristjan Raude.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.