Türgi kahekordistab nafta importi Venemaalt, täites Euroopa tekitatud tühimiku
Türgi kahekordistas sel aastal oma Venemaa naftaimporti, näitavad esmaspäevased Refinitiv Eikoni andmed, kuna kaks riiki on laiemas koostöös äritegevuses ja eriti energiakaubanduses, pidades silmas Lääne sanktsioone Moskva vastu.
Ümberasustatud Süüria noored poisid töötavad ajutises naftatöötlemistehases Tarhini küla lähedal piirkonnas, mis on Türgi toetatud rühmituste kontrolli all Aleppo põhjaosas. Foto: Reuters/Scanpix
Türgi ja Venemaa vaheline kaubandus on kevadest saadik õitsenud, sest Türgi ettevõtted, kellel ei ole keelatud Venemaa partneritega kaubelda, on asunud täitma tühimikku, mis on tekkinud Euroopa Liidu ettevõtete lahkumisel Venemaalt pärast selle aasta alguses toimunud sissetungi Ukrainasse.
Maailma võimsaim energiaallikas asub inimestest vaid mõne kilomeetri kaugusel meist ehk jalge all maa sees. Geotermilist energiat on nii palju, et inimkond võiks seda piiramatult kasutada ja seda juba tehakse laialdaselt näiteks Rootsis ja Soomes, aga mitte Eestis. Kuidas maapõues leiduvat energiat kütteks ja jahutuseks kasutada ning kas seda võiks ka Eestis teha, sellest värskes Äripäeva raadio saates "Energiatund" juttu tulebki.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.