Bigbank teenis 2022. aasta kolmandas kvartalis 14,3 miljonit eurot puhaskasumit, kasvades aastases võrdluses 17,7%. Üheksa kuuga on Bigbank teeninud kasumina kokku 28,4 miljonit eurot ehk 23% enam kui läinud aastal.
Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts ootab intressimäärade kasvust pangale korralikku kasumilisa. Foto: Andras Kralla
Enim kasvas ettevõtte juhi Martin Läntsi sõnul laenuportfell äri- ja kodulaenude vallas. Positiivset mõju kasumlikkusele näeb pank euriboriga seotud laenutoodete müügikasvus. Nii suurenes Bigbanki laenuportfell üheksa kuuga 39% ja kolmandas kvartalis 12,2%, toob septembris võlakirjadega Balti börsil kauplemist alustanud pank välja.
Reedel lõppes Bigbanki võlakirjade avalik pakkumine, millest võttis osa 1610 investorit, kes märkisid allutatud võlakirju kokku 22,8 miljoni euro eest.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.