Äripäeva raadio reedene hommikuprogramm aitab leida häid võimalusi kaubandussõjast võitjana väljumiseks. Räägime ka Isamaa varjatud rahastamise kahtlusest ja noortest Eesti kunstnikest.

- LHV portfellihaldur Kaius Kiivramees räägib reedeses hommikuprogrammis kaubandussõjast ja küsime temalt, mida peaks investor oma portfellis praegu tegema.
- Foto: Liis Treimann
LHV portfellihaldur
Kaius Kiivramees aitab aru saada, millised on kaubandussõja võitjad ja kaotajad. Kui maailma kaubanduses toimuvad drastilised muudatused, siis kas ka investor peab oma portfellis tegema drastilisi muudatusi? Ja kes tahab riskid miinimumi tõmmata, siis kus on turvasadam – kas tõesti kullas?
Neljapäeval kogunes välisministeeriumi korraldatud Kagu-Aasia ekspordipäevale ligikaudu 100 ettevõtet. Piirkonnas Eesti suursaadikuna töötav
Priit Turk avab, keda sinnapoole oodatakse ja kuidas uus turg enda jaoks avada.
Hommikul avaldab statistikaamet värske info selle kohta, kuidas läheb tööstusettevõtetel. Võtame info vastu puitmajatootja Est-Nor müügijuhi
Airon Voolaidiga, kellel on kaasas vähemalt kaks väga head uudist enda ettevõtte kohta.
Keskkriminaalpolitsei uurib Isamaa erakonna võimalikku ebaseaduslikku rahastamist. Delfile teadaolevalt on uurimine seotud Isamaa suurannetaja Parvel Pruunsillaga. Ärimehe tegutsemisest Isamaa lähedal on palju kirjutanud Äripäeva ajakirjanik Mari Mets, kellega hommikul avame, millistel viisidel on ettevõtja erakonnaga rahaliselt seotud.
Äripäeva “Elu ja edu” rubriigi toimetaja Linda Eensaar intervjueeris seitset Eesti noort kunstnikku. Kui palju eestlased üldse kunsti ostavad ja kuidas tunda ära kunstiteos, millest võib pensionisammas saada?
Hommikuprogrammi juhivad Viivika Rõuk ja Kristjan Kurg.
Saatepäev jätkub järgnevate saadetega:
11.00–12.00 “Äripäev eetris”. Nädalat kokkuvõtvas saates tuleb seekord juttu palju kõneainet pakkunud Draamateatri tüki “Rahamaa” piletimüügist, Tallinna tänavatel vuravatest punastest pisimopeedidest ja võimalikust Isamaa kriminaalmenetlusest.
Samuti lahkame Eesti riskiinvestori vangiminekut, kinnisvarabüroo lagunemist ja nädalat kandnud kohtuotsusest, mis pani mitu hoopi EKRE-le. Ka peatume USA tariifidel, mis hakkavad Eesti ettevõtjate elu muutma.
Saates arutlevad ajakirjanikud Marge Ugezene ja Pille Ivask, saadet juhib Stiine Reintam.
13.00–14.00 “Kiired ja vihased”. Keskendume vaimsele tervisele. Esitamisele tulevad ettekanded veebruaris toimunud 25. Gaselli Kongressilt.
Hetkel kuum
Omanike seas ka LHV eksjuht ja kaasasutaja
Saate esimeses pooles kuuleme Tele2 personalivaldkonna juhi
Helena Viiroja lugu läbipõlemisest, sellega seonduvatest “punastest lippudest” ja nende ennetamismeetoditest.
Teises ettekandes jagab Mount Everesti tipu vallutanud ekstreemsportlane
Kaspar Eevald oma mäkketõusu lugu ja saame teada, kuidas ektsreemsetes olukordades hoida motivatsiooni ja tulemusi ära tuua.
Saate pani kokku Julia Laidvee.
15.00–16.00 “Terviseuudised”. Seekordse saate tervisesuunaja on Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht
Agris Peedu. Räägime temaga suurhaigla juhtimisest, plaanitavast Tallinna haiglast ja Eesti tervishoiust laiemalt. Arutame ka alati nappiva raha teemat ning Peedu avaldab oma seisukoha eraravikindlustuse kohta.
Samuti vastab Peedu eelmise saate külalise, perearstide seltsi presidendi Elle-Mall Sadraku küsimusele, kas sõna “regionaal” haigla nimes viitab ka regionaalsele vastutusele või pakutakse erialasid, mille spetsialistid on parajasti olemas.
Küsimusi esitas Meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu, saate toimetas Violetta Riidas.
17.00–18.00 “Äripäeva arvamusliider”. Sajandi tollid on kohal: kõigile USA kaubanduspartneritele lausaliselt 10 protsenti, enamikule veel rohkem ning kes julgeb teha midagi vastu, saab lisakaristuse. Nüüd, kus tuumapomm lõhatud, aitab Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse juht Peeter Luikmel teha selgeks, mis juhtub edasi.
Saate teises pooles räägib pikaaegne riigikogu liige ja kahekordne minister, Parempoolsete liige
Siim Kiisler, milliseid õppetunde annab Enefit Greeni börsilt lahkumine ja kuidas peaks riik päriselt erastama. Ning Euroopa Liidu õiguse asjatundja, Soraineni partner
Carri Ginter räägib, mida ikkagi võtta ette Ungariga, mis üha tõsisemalt seab kahtluse alla Brüsseli võimekuse Vene-vastaseid sanktsioone pikendada ja Ukrainat aidata.
Saadet juhib Indrek Lepik.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!