Danske pea kohal ripub 2 miljardi euro suurune trahvikirves
Danske Bank on jõudmas rahapesuskandaaliga lahenduseni pärast pikalt kestnud läbirääkimisi USA ja Taani ametivõimudega. Kokkuleppe saavutamisel ootaks panka ees 2 miljardi euro suurune rahatrahv.
Danske Banki Eesti filiaal tõotab Taani pangale kalliks maksma minna, kuid nii ettevõtte juhid kui ka investorid ootavad skandaalile peatset lõppu. Foto: Liis Treimann
Kui 2018. aastal pani pank võimalikuks trahviks valmistudes kõrvale 1,5 miljardit Taani krooni ehk 200 miljonit eurot, siis nüüd pidi pank tegema täiendavaid provisjone 14 miljardi Taani krooni ehk 1,88 miljardi euro eest.
Danske Bank ei maksa 2021. aasta dividendi, mida ettevõtte pidi välja maksma selle aasta igas kvartalis, sest ikka veel kestavad läbirääkimised Taani ja USA ametivõimudega seoses osalemisega rahapesuskandaalis Eestis.
2018. aasta suvel tundis Swedbankis rahapesuvastases osakonnas töötanud meesterahvas külma hirmuhigi, kui luges uudiseid Danske võimalikust trahvist Baltikumis toime pandud rikkumiste eest.
Kuigi pangad kulutavad miljardeid eurosid aastas rahapesuvastaste reeglite täitmiseks, siis sellest on vähe kasu peatamaks kurjategijaid, kes liigutavad raha ümber finantssüsteemi, vahendab Financial Times SEB grupi juhi sõnu.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.