Eelmise aasta investor Toomase konverentsil jagati mitmeid aktsiasoovitusi. Läbematult ja kohe ostu sooritanud investoril oleks portfell praeguseks Vene tankide poolt lihtsalt õhku lastud, erandiks vaid üks aktsia – seegi Hiinast.
- 2022. aasta Investor Toomase konverentsil tõi tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek konkreetsetele aktsiatele soovituslikud ostukohad. Foto: Raul Mee
Ega teistmoodi seda olukorda kuidagi ju kirjeldada saagi, kui et eelmise aasta investor Toomase soovitustele kleepus sõjamekk külge. Toomase konverents toimus eelmisel aastal 22. jaanuaril ning kuu aja pärast algas Ukrainas sõda. See sündmus pani otsapidi alguse arvukatele intressimäärade tõstmisele ning lasi sisinal õhu välja ka börsidelt.
Kui nüüd arvata, et siinkohal võikski teemale punkti panna, siis päris nii ei ole. Tegelikult toimetavad ju kõik välja pakutud firmad endiselt börsil ning väärivad praegu analüüsimist, aga seda pigem sellest seisukohas, kui FOMO (fear of missing out -ingl.k) oleks investori koheselt aktsiad ostma pannud.
Seotud lood
Nädalavahetusel toimunud investor Toomase konverents oli küll pisut karuses meeleolus, kuid pakkus huvilistele siiski hulganisti asjalikke ostusoovitusi ja tarkuseteri.
Tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek näitas investor Toomase konverentsil ette aktsiate ostukohad, kus tehnilised kriteeriumid näitavad, et investor võib hästi teenida.
Krüptoekspert: meeleolu turul on kohutav ja paistab järgmine ohver
Eile teatas üks maailma suurimaid krüptobörse Binance, et ostab raskustesse sattunud väiksema konkurendi FTXi ning teade sellest tehingust raputas krüptoturgu nii, et viis suuremad krüptovarad langusse.
Vaido Veek, keda investorite kogukond teab eelkõige tehnilise analüüsi eksperdi ja börsikauplejana, tunnistab et õppimise käigus saadud kaotused kümnetes tuhandetes dollarites tuli alla neelata ja külmavereliselt edasi rühkida. Edukaks saab vaid 5-10% kauplejatest.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.