Tallinna Sadam kahekordistas reisijate arvu, kuid kaubamaht langes
Tallinna Sadam suutis mullu reisijate arvu kasvatada 98%, 7 miljoni reisijani, seejuures teeniti 11% rohkem ehk 121,7 miljonit eurot müügitulu, millest kasumit oli 25,6 miljonit.
Tallinna Sadama suurimad investeeringud olid seotud Vanasadama rekonstrueerimisega. Foto: Liis Treimann
"Möödunud aasta tulemusi mõjutasid enim pandeemiaga seotud piirangute kadumine, mis andis hoogu reisisadamate tegevusele ning Vene-Ukraina sõja algus ja sanktsioonid, mis tõid kaasa kaubasadamate mahtude languse," teatas Tallinna Sadama investorsuhete juht Marju Zirel börsiteate vahendusel.
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm räägib nii kasvu- kui ka tulevikuplaanidest ning paljastab ärivaldkonna sektori, milles Tallinna Sadam näeb suurt kasvu.
Eelmisel aastal läbis Tallinna Sadama sadamaid üle 7 miljoni reisija ja üle 18 miljoni tonni kaupa. Reisijate arv kasvas eelmisel aastal suurelt, kuid kaubavedu kuivas kokku.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil “Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.