Märtsikuisel investor Toomase Investeerimisklubi üritusel jagas investor ja finantsökonoomika doktor Kristjan Liivamägi, kuidas investeerida edukalt igas majandustsükli faasis.
- Investor ja finantsökonoomika doktor Kristjan Liivamägi paljastas oma täpse aktsiaportfelli, kui võttis lahti LHV pangas oleva konto ja lasi klubilistel oma positsioone uurida. Foto: Andras Kralla
Ettevõtluskõrgkool Mainor võõrustas 16. märtsi õhtul Investeerimisklubi liikmeid, kes tulid kuulama, kuidas erinevates majandusfaasides investeerida ning oma portfelli positsioneerida. Oma kogemusest ja tähelepanekutest rääkis investor ja finantsökonoomika doktor Kristjan Liivamägi.
Esmalt andis Liivamägi ülevaate, mis seisus hetkel on nii Eesti kui maailma majandus, et investor saaks positsioneerida ennast kindlasse majandustsükli faasi. Lisaks avaldas Liivamägi, et just selle teooria järgi on ta alates sügisest panustanud suuremalt aktsiatele ja täpsemalt finantssektorile.
Samuti avaldas investor oma portfelli täpse seisu LHV kontol ning jagas oma mõtteid ja investeerimisteese, miks just sellised aktsiad tema portfelli jõudsid.
Investor Toomase Investeerimisklubi kohta saad rohkem infot
SIIT.
Ürituse fotod tegi Andras Kralla:
Seotud lood
Investor Toomase Investeerimisklubi sai kolmapäeval, 15. veebruaril kokku LHV kontoris, kus tutvuti panga köögipoolega ja tehti juttu ettevõtte juhtide ja võtmeisikutega.
Aasta viimasel Investeerimisklubi üritusel paljastas investor Toomase tiimi liige ja ahjusooja Toomase elulooraamatu “Börsil rikkaks” autor Anu Lill, millised on olnud suurimad õppetunnid, mida jälgides suudab investor turge edestada.
Investeerimisklubi esimene börsifirma külastus Enefit Greeni kätkes endas põhjalikku sissevaadet ettevõttesse ning investorite võimalust küsida juhtidelt, mida hing ihkab.
Oktoobri keskel avapaugu teinud investor Toomase investeerimisklubi avaüritusel jagasid oma investeerimisteekonna kogemusi klubi 2014. aastal asutanud ja seni selle eestvedajad olnud Tõnis-Denis Merkuljev ja Marko Oolo, kes klubi nüüd Toomasele pärandasid.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.