Millised negatiivsed tagajärjed võivad olla finantssüsteemi päästmisel?
Kriisi ajal finantssüsteemile päästerõnga visamisel võivad olla soovimatud tagajärjed, edastab Wall Street Journal. Nende hulgas: maailma turvalisemaks muutmine võib tekitada inimestes põhjendamatut rahulolu ja tuua kaasa liigse riskide võtmise.
Eelmisel nädalal lubasid USA võimud kindlustada kindlustamata hoiused ebaõnnestunud Silicon Valley pangas ja Signature Bankis. Samuti lõid nad uue programmi, millega laenata kuni 25 miljardit dollarit teistele ebastabiilsete bilansidega pankadele.
USA indeksid sulgusid neljapäeval tublisti rohelises, kuna kaks nirusse seisu sattunud panka päästetakse ilmselt ära - nii USA First Republic Bank kui ka Šveitsi Credit Suisse saavad märkimisväärse rahasüsti.
Majandusele oleks ohtlik, kui keskpank intressitõusudega liiga palju kõhkleks, samuti oleks ohtlik eeldada, et praeguste intressitõusudega on inflatsiooniks vajalik töö juba tehtud. Põhiline pingutus tuleks keskpangal ära teha sel aastal ja selle aasta esimeses pooles.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?