Hiina võimud on käinud välja uued ranged määrused, et hoida lapsed ja noored nutiseadmetest eemal, kuid see teade pani mitme Hiina tehnoloogiaettevõtte aktsiahinna langema.
- Hiina püüab piirata netikasutust. Foto: STRINGER
Kauppalehtti vahendab, et mängustuudio Tencenti aktsiad langesid seepeale umbes kolm protsenti ja sotsiaalmeediateenus Weibo umbes viis protsenti.
Laste ekraaniaeg oleks plaani järgi oluliselt piiratud ja öösel ei saaks nad üldse internetti kasutada. Piirangute jõustamine oleks võimatu teistes riikides, kuid Hiinas nõuab enamik mobiilirakendusi, et esitaksite registreerumisel oma tegelik nimi, nii et on lihtne mõõta, kui palju aega inimene mobiilseadmes veedab.
Bloombergi andmetel oleksid küberruumi administratsiooni pakutud piirangud ühed rangemad maailmas. Viimastel aastatel on Hiina näidanud üles kasvavat muret oma laste heaolu pärast ja püüdnud neid tervislikesse tegevustesse kaasata. Riigi meedia nimetas videomänge "vaimseks oopiumiks".
Plaan on lubada lastel 40–120 minutit mobiilseadmete kasutamist päevas, sõltuvalt nende vanusest. Öösel, kella 22.00 ja 06.00 vahel, ei oleks lastel üldse juurdepääsu internetile. Hiinas on lastel juba takistatud otseülekannete vaatamist pärast kella kümmet õhtul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.