Pangandussektor on võimaliku pangamaksu tõttu rünnaku all
Kui Euroopas tõmbab pangandussektor üha enam ligi poliitikuid, kes näevad pankade sissetulekutes võimalust riigieelarve auke lappida, siis USAs on kevadise panganduskriisi vastukaja veel kuulda.
Itaalia pankade turukapitalisatsioon langes uue maksu tõttu ühe päevaga 10 miljardi euro võrra, enim langes Intesa Sanpaolo aktsia, kaotades teisipäeval 8,7% oma hinnast. Foto: AP/Scanpix
Tänu intressimäärade tõusule on järsult tõusnud pankade intressitulu, kuna tänaseks on suurenenud vahe intresside vahel, mida pangad klientidele nende hoiuste pealt maksavad ja mida pangad väljastatud laenudelt saavad.
Pangahoiuste intressimäärad on pooleteise kümnendi kõrgeimad, mis on hea uudis hoiustajatele, kuid halb uudis laenuandjatele, kui nad valmistuvad oma teise kvartali tulemusi avaldama.
Panganduskriisi teema näib olevat küll juba praeguseks eilne päev, kuid pangaaktsiad ei ole SVB ja Signature'i krahhist siiski veel lõplikult taastunud, seetõttu otsustasin toimuvasse sisse vaadata.
Kuigi pangad nii kodus kui piiri taga raporteerivad võimsaid kasuminumbreid, lähevad siinsete investorite arusaamad sektori tulevikust lahku. Tulemused on praegu küll tugevad, kuid neis nähakse ka esimesi probleeme, üks investoritest kardab koguni teerulli alla jäämist.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.