Hoiupõrsa lõhkumine aktsiatesse investeerimise nimel võib täna ostutuda halvaks mõtteks, arvestades, et võlakirjad pakuvad praegu samuti tõusvas joones liikuvat tootlust ning seda madalalt hinnatasemelt. Foto: Imago/Scanpix
Seda põhjusel, et madala riigivõlakirja hinnaga käib kaasas kõrgem tootlus, mis pakub väiksema riskiga, aga üha arvestatamat altenatiivi aktsiatele.
Võlakirjade jätkuvalt paisuvad tootlused on hakanud tasapisi meelitama ka Eesti investorid nende vastu rohkem huvi tundma. Hoiusel seisva raha kaitsmiseks on see spetsialistide kinnitusel hea alternatiiv, kuid läbi tuleb kaaluda ka ports riske.
Eelmine nädal näitas, et keskpangad on endiselt hawkish ja intressimäärade alandamisest pole isegi juttu. Samas on turud aasta algusest saadik just selles lootuses elanud. Ja ometi ei ole see peatanud aktsiate tõusu, mis paneb mõtlema, kas praegune tõusuturg on õigustatud ning kas peaks ehk rohkem vaatama võlakirjade poole?
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.