Majandusekspert: USA võib Hiina kriisist hoopis kasu lõigata
Nobeli preemia laureaat Paul Krugman usub, et kui Hiinas kriis ka tuleb, ei mõjuta USA majandust, vastupidi, üllatuslikult võib Hiina majanduskriis USA-le isegi pisut kasuks tulla.
Algaval nädalal tasuks silma peal hoida kiibitootja Nvidia aktsial ja USA majanduskasvul tervikuna, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis ajakirjanik Andre Anni.
Hiina majandusraskused, USA eluasemeturg ning kõrgel püsida tõotav intress – need on põhjused, miks Wall Streeti majandusteadlased turgude suhtes aina karusemaks muutuvad.
Investorite kontodel seisab suur hulk raha, millega korrektsiooni tekkides kodubörs kohe oluliselt kõrgemale osta. Siiski ei tasu esimese languse peale mõtlematult turule tormata, kuna mitme hoiatuse kohaselt võib vajumine loodetust oluliselt sügavamaks osutuda.
Hiina aktsiad tõusid esmaspäeval korraks märkimisväärselt, kuna Peking otsustas esmakordselt alates 2008. aasta finantskriisist vähendada aktsiatehingute maksu ning lubas aeglustada IPOde turule tuleku tempot.
Ükskõik kui tänapäevane ja hästi juhitud on ettevõte, peitub selle tegelik tugevus inimestes, kes seal töötavad. Just nemad on need, kes loovad usalduse ning kelle motiveeritud tegutsemisel kõik toimib. Ent inimeste leidmine, kel väärtused paigas ja tahe olemas, polegi nii lihtne. Raskemaks muutub personali leidmine siis, kui tegu on väiksema piirkonnaga ning ettevõtte tegutsemisvaldkond spetsiifilisem.