Pärast megakapitalisatsiooniga tehnoloogiaettevõtete väga tugevat aastat otsivad investeerimisstrateegid uusi kasumivõimalusi. Tähelepanu on pöördunud nii bitcoinile, võlakirjadele kui ka arenevatele turgudele.
- ARK Investmentsi juht Cathie Wood tegi aasta lõpus märkimisväärseid tehinguid krüptoturul. Foto: Reuters/Scanpix
ARK Investmentsi juht Cathie Wood äratas aasta viimastel päevadel tähelepanu suuremahuliste tehingutega krüptorahaturul. Tema investeerimisettevõtte hallatav ARK Next Generation Internet ETF müüs 2,25 miljonit Grayscale Bitcoin Trusti osakut ja ostis 4,32 miljonit bitcoini futuuridesse investeeriva ProShares Bitcon Strategy ETFi osakut. See tegi Woodist selle fondi suuruselt teise omaniku.
Tehingute ajendiks oli krüptovaluutaturu osaliste ootus, et reguleerivad asutused kiidaksid lõpuks heaks esimesed otse bitcoinidesse investeerivad ETFid. Viimastel kuudel on üha rohkem märke selle kohta, et reguleerivad asutused on valmis allkirjastama vähemalt mõne 13 väljapakutud bitcoini ETFi, eeldades, et otsus tuleb tõenäoliselt jaanuari alguses, vahendas Reuters.
Juba 10. jaanuaril on USA väärtpaberi- ja börsikomisjonil (SEC) tähtaeg, mille jooksul tuleb heaks kiita või tagasi lükata Grayscale'i, BlackRocki ja ARK Investi esitatud bitcoini ETFide taotlused.
Seotud lood
Finantsturgude väljavaated 2024. aastal on tekitanud elavat arutelu ekspertide seas, alates Elon Muskist kuni Wall Streeti suurkujudeni.
Wall Streetil domineerib inverstorite ning USA keskpanga vaheline ebakõla ning finantsstrateegid on intressimäärade normaliseerimise suhtes äraootaval seisukohal. Tuld õhutab ka novembris olnud 9% S&P 500 ralli, mille sarnast pole nähtud aastakümneid. Samal ajal toimub Dubais kliimakonverents, mis meenutavat Ray Dalio sõnul kapitalismi algelisust. Aasta lõpule kohaselt püütakse ennustada algava aasta väärtpaberituru kulgu.
Algav aasta toob kaasa Ameerika Ühendriikide presidendi valimised. Olenemata tulemusest teavad finantsspetsialistid, et valimiste aastal majandus elavneb, sest kandidaadid vajavad tugevat seljatagust.
Kui aktsiaturgudele ennustatakse järgmiseks aastaks tagasihoidlikku tõusu, siis krüptobörsile rallit.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”