Kuigi USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) kiitis kolmapäeva õhtul heaks bitcoini börsil kaubeldavad spot-fondid (ETF-id), andis ta investoritele hoiatuse, et nood ei kiirustaks ostma pelgalt hirmu pärast mitte ilma jääda.
Bitcoini fondidesse saab nüüd investeerida, ehkki tegu on riskantse ostuga. Foto: Reuters/Scanpix
Hoiatus „No FOMO” (Fear of Missing Out) ehk investeerimine hirmust mitte rallist eemale jääda tuleneb digitaalsete varade volatiilsusest - SEC viitabki sellele, kuidas trendikad krüptoraha investeeringud läbivad äärmuslikke tõuse, ent sama ränki mõõnu, mis võivad lisaks suurtele tuludele tähendada ka kolossalseid kaotusi.
Tõenäoliselt on selle tsükli hinnapõhi krüptovaradel nüüd seljataga, kuna ajalooliselt ennustab taoline hinnaralli nagu 2023. aastal nägime, krüptole pulliturgu. Uurime, mis on krüptomüntide tõusu taga ja mida on lähitulevikust oodata.
Esimesed krüptoraha fondid jõudsid USAs börsile. Eesti investor seisab keerulise olukorra ees, sest USA ETFidega kauplemine on piiratud Euroopa regulatsioonide tõttu.
Kuna 14 erinevat varahaldurit on taotlenud USA väärtpaberi- ja börsikomisjonilt luba oma bitcoini investeerimisfondi ehk ETF-i jaoks, siis krüptovaluuta on uudise ootuses viimase kolme päevaga tõusnud üle 7,5% ehk umbes 41 400 euroni.
Dubaisse kinnisvara ostmist, kas passiivse sissetuleku või elamisloa saamiseks, saab teha mugavalt oma kodust. Milliseid võimalusi Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg investoritele pakub? Miks on üürikinnisvara ostmine kasumlik otsus? Nendele ja muudele küsimustele teab vastuseid just sealses piirkonnas kinnisvaraga tegeleva ettevõtte EstKing juht Igor King.