LHV Group teenis rekordiliste ärimahtudega möödunud aastal puhaskasumina 140,9 miljonit eurot, mida on üle kahe korra rohkem kui aasta varem. Kasumlikud olid kõik grupi tütarettevõtted.
Panga üldises fookuses oli hoiuste kaasamine – tavaklientide hoiused kasvasid aasta viimase kolme kuuga 153 miljoni euro võrra.
Foto: Raigo Pajula
LHV Groupi 2023. aasta puhaskasum 140,9 miljonit eurot oli 79,5 miljonit eurot suurem kui 2022. aastal, mis teeb kasvuks 129%. “2023. aastal läks LHV-l hästi. Kasvavad ärimahud ja tõusvad intressimäärad on tulemusi tugevdanud,” kommenteeris tulemusi LHV Groupi juhatuse esimees Madis Toomsalu börsiteates.
Tallinna börsil noteeritud firmade juhid on enamjaolt ka ise aktiivsed investorid, kes investeerivad nii isiklike sidemete ja usalduse, aga ka kindla strateegia alusel.
Saates „Kuum tool“ oli teemaks Äripäevas ilmunud investorite TOP, mida käis kommenteerimas värskelt aasta investori tiitliga pärjatud Marko Oolo. Investor avaldas ka, kuhu tema täna investeerib ning millise strateegiaga leiab kohalikul turul häid ostukohti.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.