Tallink Group suutis analüütikute prognoose kergelt ületada, kuigi teenis kolmandas kvartalis eelmisest aastast vähem kasumit. Enlight Researchi asutaja Mattias Wallander toob Infortari suurosaluse puhul välja nii positiivseid kui negatiivseid külgi.
Eelmise aasta kolmandas kvartalis teenis Tallink 48,7 miljonit eurot puhaskasumit, siis tänavu vaid 36,8 miljonit eurot ehk ligi veerandi võrra vähem. Ettevõtte käive kahanes 240,7 miljonilt eurolt 231,9 miljonile eurole, mis vastas ka Enlight Researchi analüütikute ootustele, kes prognoosisid, et kolmanda kvartali müügitulu ulatub kuni 230 miljoni euroni. LHV analüütikute 226,3 miljoni euro suurusele ootusele jäi aga Tallinki näit veidi alla, peamiselt restoranide ja poodide müügitulu languse tõttu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laevakontsern Tallink Grupp sõlmis kokkuleppe kruiisilaeva Galaxy I prahilepingu pikendamiseks, mis on olnud välja renditud alates 2022. aasta septembrist.
Balti riikide tundlikel turgudel enam suuremat langust ei tule, usuvad eksperdid. Parima dünaamikaga ning suurima tulevikupotentsiaaliga ettevõtteid näevad analüütikud kinnisvara- ning pangandussektoris.
Infortari saavutatud enamusosalus Tallinkis muudab oluliselt emafirma kvartalitulemusi ning laevafirma aktsiad võetakse tõenäoliselt raamatupidamises arvele soetusmaksumusest väärtuslikumana, lubab eeldada nii Infortari värske kvartalitulemus kui intervjuu ettevõtte juhi Martti Talgrega.
Ruumi korrektsiooniks jagub ka Tallinna börsile
Infortari aktsia on sel aastal enam kui poole võrra kallinenud, kuid täna avaldatud tulemustest paistab kasumi langus. Ettevõtte aktsionäri Aivar Sõerdi see ei hirmuta, sest ettevõttel on lootus prognoosides lubatu ära teha, avaldas ta Äripäevale.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.