Kui oleks minu teha, siis oleks Alexander Elderi täna ilmunud raamat „Börsikauplemine kui elatusallikas“ kõigile kohustuslik kirjandus.
- Investor Toomas soovitab Alexander Elderi värskelt eesti keeles ilmunud raamatut kõigile investeerimis- ja kauplemishuvilistele. Foto: Anti Veermaa
Lõpuks ometi on Eesti finantskirjandus astunud ühekorraga nii 20. kui 21. sajandisse ning ilmunud on esimene eestikeelne
kauplemisõpik. Minu rõõm on seda suurem, et esimene raamat sai kohe ka selline, mida söandan kõhklusteta kõigile soovitada.
Ei ole mina oma pika elu jooksul paremat kauplemisõpikut leidnud, ei ole seda leidnud ka Soome börsilegend Seppo Saario, kel turukogemust rohkem kui paljudel meist vanust. Me ei ole sugugi erandid. Elderi raamatu võlu on selle pahviks löövas sisukuses ja lihtsuses.
Pane tähele
Raamat "Börsikauplemine kui elatusallikas"
Autor: Alexander Elder
Kirjastus: AS Äripäev
Lehekülgi: 318
Raamatu saad tellida
siit!
Allikas: Äripäeva raamatuklubi
Muudab kauplemise mõistetavaks
Esmapilgul keerulisena tunduvad terminid, instrumendid ja indikaatorid on põhjalikult lahti seletatud ning toetatud praktiliste näidetega. Analüüsimeetodite ja kaubeldavate instrumentide kõrval leiavad põhjalikku käsitlemist psühholoogia, kauplemissüsteemid ja riskijuhtimine. Üks kauplemisega seotud müüt murtakse teise järel.
Minu enda ning minu investoritest ja kauplejatest tuttavate senine kogemus ütleb, et tõenäoliselt üllatute raamatut käes hoides positiivselt. Olete te siis juba kogenud kaupleja või alles alustav investeerimishuviline.
Olen vahel kuulnud ka väidet, justkui peaks pikaajalised investorid kauplemisest kauge kaarega eemale hoidma. Mõneti võib neil ju õiguski olla, sest kauplemine ei ole kindlasti kiirtee rikkuseni, vaid nõuab järjekindlat ning distsiplineeritud tegutsemist. Kuigi me ise pahatihti vormelirooli või olümpiale osalema ei satu, huvitab meid ometi, millised on mängureeglid ja kuidas saavutatakse edu. Maratoni joosta või ringrada sõita võib ju ka lihtsalt oma rõõmuks, mitte ainult selleks, et sellega tingimata pere ära toita. Patt pole spordivõistlusi teinekord ka lihtsalt kõrvalt pealt vaadata!
Tasub teada
Kohtu autoriga!
Alexander Elderi kõrval astub 2. juunil toimuval ingliskeelsel konverentsil üles Soome investeerimislegend Seppo Saario. Konverentsil on eestikeelne sünkroontõlge.
Päev hiljem, 3. juunil toimub ühepäevane koolitus.
Jäänud on veel viimased kohad!
Täpsem info ja päevakava on leitav
siit!Raamatut, koolitust ja konverentsi toetavad LHV ja Admiral Markets.
Allikas: Äripäev
Võimalus kohtuda autoriga
„Börsikauplemine kui elatusallikas“ annab teile selge äratundmise, kas ja kui, siis mil määral on kauplemine teie jaoks. Tõttöelda on mõningad tõed selles raamatus sedavõrd sügavad ja elulised, et otsustasin kinkida ühe eksemplari oma naisele ja teise oma börsikaugele emale. Investeerimishuvilise hinge kosutab see teos samamoodi nagu Dostojevski kirjandushuvilise oma ja stiililt on raamat sama kergesti loetav nagu Hemingway.
Minusuguste investorite jaoks, kellel ainuüksi sõna „aktsia“ silmad särama paneb, pole see aga kindlasti raamat, mida pelgalt hingekosutuseks lugeda. Suurim edu saadab neid, kes võtavad selle endale töövahendiks. Mina asetasin trükisooja raamatu endale töölauale ja leidsin sealt juba üsna mitu praktilist nõuannet, mida kohe kasutama hakata.
Kindlasti vääriks kaante vahele panemist ka Eesti juurtega, kuid suurema osa elust USAs elanud autori
värvikas elukäik. Õnneks saame tema eduloost vahetult osa juba ülejärgmisel nädalal, mil ta esineb raamatu ilmumise puhul esmakordselt Eestis Äripäeva korraldatud
konverentsil. Teda intervjueerib legendaarne korrespondent ja saatejuht Neeme Raud.
Kohal on Skandinaavia finantsmeedia, Seppo Saario ja paljud teised. Tasub tulla!
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”