Just selle küsimuse juurde jõuab varem või hiljem iga ettevõtte juht, omanik ja potentsiaalne investor. Minagi maadlen selle küsimusega päevast päeva.

- Investor Toomas andis koostöös Äripäeva raamatukirjastuse ja LHVga välja Aswath Damodarani raamatu "Narratiiv ja numbrid", mis õpetab hindama ettevõtte väärtust.
- Foto: Liis Treimann
Ettevõtte väärtuse hindamiseks on mõistagi terve hulk viise. Neist kõige populaarsem, eriti just börsiväliste ettevõtete puhul, on diskonteeritud rahavoo (DCF) meetod, millele järgneb võrdlusmeetod teiste sarnaste ettevõtetega. Muidugi võib avalikult kaubeldavate ettevõtete puhul alati heita ka pilgu pelgalt aktsia hinnale börsil ning nõnda hetkega ettevõtte turuväärtuse kätte saada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte väärtuse hindamine on investeerimisotsuse alustala, sest just selle käigus peaks selguma, kas turg on ettevõtet üle- või alahinnanud, kirjutab LHV vanemmaakler Nelli Janson, analüüsides värskelt eesti keeles ilmunud Aswath Damodarani raamatut „Narratiiv ja numbrid“.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.