Läinud nädal sain selgust, milline on mu kütusesektori investeeringu seis ja väljavaated pärast aastat, mil nafta hind käis USA börsil lausa miinuses. Equinor avaldas majandustulemused – aasta lõppes rekordilise kahjumiga.
- Greenpeace'i aktivistid lähenevad Equinori naftaplatvormile. Foto: Reuters/Scanpix
Halva juures on hea, et Equinori juhtkond reageeris kriisis taas kiiresti ja otsustavalt. Juba märtsis käivitus kokkuhoiukava, et kindlustada rahanduslik seis. Minagi sain pihta, kui Equinor suurtest kütusefirmadest esimesena aktsionäridele makstavat dividendi kärpis. Kui 2019. aasta viimase kvartali eest maksti välja 27 USA senti aktsialt, siis järgmise kvartali eest vaid 9 senti. See oli üks samm, tänu millele sai eesmärk kulusid 3 miljardi dollari võrra kokku tõmmata täidetud ja ületatud. Ettevaatlikult on taastuma hakanud ka dividend. Kolmanda kvartali eest tõsteti summa 11 sendile ning neljanda kvartali osas on ettepanek maksta dividendi 12 senti aktsiast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.