Kuigi hiljuti otsustasin kinnisvarafirma Hepsor aktsiaid mitte märkida, kuna pidasin hinda põhjendamatult kõrgeks, otsustasin nüüd ikkagi aktsiaid veidi oma portfelli soetada. Miks? Kohe selgitan.
- Hepsori tegevjuht Henri Laks ja finantsjuht Andres Pärloja Foto: Liis Treimann
Esiteks küsimus, kes liigutab aktsia hinda börsil? Loomulikult investorid, kes aktsiat kas ostavad või müüvad. Kui Tallinna börsil tervikuna möllavad parasjagu pullid ning konkreetse ettevõtte suhtes on samuti investorid valdavalt optimistlikult meelestatud, siis on aktsial lootust peale börsiletulekut tõusuteele asuda ka siis, kui see fundamentaalide ja suhtarvude järgi vaadates on selgelt ülehinnatud. Sentiment on võimas jõud!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Talpsepp: jaeinvestorite tagantkiirustamine on selgelt ebaeetiline
Kolmapäeval prospekti avalikuks teinud kinnisvaraarendaja Hepsori aktsiate märkimisega seotud diskussioonidel on näha kahte äärmust – ühtede investorite meelest on tegemist probleemse pakkumisega, millest ei soovita osa võtta, teiste arust on aga välja tuldud perspektiivika ja soodsa aktsiaga, mida plaanitakse suurelt märkida.
Äripäeva investor Toomas otsustas hiljuti, et ei märgi kinnisvarafirma Hepsori aktsiaid, kuid võib veel meelt muuta, rääkis Äripäeva börsitoimetusest Anu Lill.
Hepsori prospekti süvitsi uurinud investorid on leidnud mitu segadust tekitavat nüanssi, millele Äripäev küsis vastuseid nii otse Hepsorist kui ka finantsinspektsioonist.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.