Eelmise aasta lõpus otsustasin portfellist ära müüa mikropositsioonid ja koondada need ühte aktsiasse. Nii panen müüki ka Hagen Bikesi, mille osakud aasta viimastel päevadel kauplema hakkasid ja ostan mõne Saunumi aktsia asemele.
Mikromobiilsuse trendi katavad ära portfellis veel olevad Ampler ja Bikeep, kuhu olen investeerinud Funderbeami keskkonna kaudu. Foto: Andras Kralla
Eelmise aasta viimasel kuul otsustasin veidi korrastada oma portfelli ning kogunenud mikropositsioonid ära müüa, et see raha siis paigutada ühte tugevamasse aktsiasse. Aasta jooksul osalesin mitmes IPOs, mille puhul sain vaid marginaalse osa märgitust kätte. Seega läksid detsembris müüki Bercman Technologiese ja Hepsori aktsiad ning selle asemel ostsin kiiret kasvu näidanud Saunumit.
Olen tänavusel aastal nii palju uusi aktsiaid märkinud, kus üpris vähe kätte saanud ning seetõttu on mul kasvanud nende aktsiapositsioonide hulk, mis moodustavad imetillukese osa mu portfellist.
Viskasin pilgu peale enda kahele iduinvesteeringule Funderbeami platvormil, mis on korralikult miinuses, ning mõtlen järele, kas asi on tõesti nii hull, kui osaku hinnast paistab.
Äripäeva börsitoimetus võtab kokku 2021. aasta ning vaatab investor Toomase portfelli. Käiakse läbi lõppenud aasta parimad ja halvimad investeeringud, saadud õppetunnid ning uue aasta investeerimisplaanid.
Mööduva aasta märksõna on IPOdroom. Kuid niisama IPOt tegema minna ei saa, et ühel päeval võtab ettevõte kätte ja läheb. Selleks tehakse eeltöö avalikkuse poolt üsna tundmata inimestega, räägitakse saates "Äripäeva fookuses".
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.